31 32 33
Start >> Gmina Biały Dunajec >> Placówki Szkolne >> MASKI 2016 ROZDANE !
MASKI 2016 ROZDANE !
Autor: zspig2bialydunajec.edupage.org   
12 kwietnia 2016
7 kwietnia 2016 r. w ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu odbył się IX Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha. O godz. 9.00 pełniąca obowiązki Dyrektora Pani Liliana Paw rozpoczęła spotkanie witając przybyłych Gości: Wizytatora Kuratorium Oświaty Delegatury w Nowym Targu Panią Marię Głuszak, przedstawicieli Rady Gminy Biały Dunajec - Zastępcę Przewodniczącego Panią Bogumiłę Kułach, Przewodniczącego Komisji Oświaty Pana Zygmunta Janochę, w zastępstwie Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Krzysztofa Jarosza, Przyjaciół Szkoły - byłą Panią Dyrektor Józefę Wrzesień, Panią Janinę Sichelską, Panią Marię Święchowicz, Rodziców, którzy przybyli podziwiać swoje pociechy na scenie. Rodzina Patrona Przeglądu reprezentowana była, jak co roku, przez siostrzenicę Panią Janinę Bentkowską z córką  Panią Agatą Mitaną oraz siostrzeńca Pana Rafała Grajewskiego. W dniu poprzedzającym Przegląd złożyliśmy wiązankę kwiatów i niegasnący znicz pamięci na grobie Patrona.

 

Jury pracowało w składzie:

Pani Joanna Banasik – aktorka Teatru Witkacego
Pani Maria Stoch – poetka, autorka tomików wierszy
Pani Bogumiła Kułach – W-ce Przewodnicząca Rady Gminy i pracownik Teatru

 

W IX Przeglądzie wystąpiło 6 zespołów:

1). Zespół Teatralny Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym „ Bajka” z Kozuchą Kłamczuchą pod opieką Pani Haliny Pary
2). Zespół Teatralny „ Pchełki”  ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu z Baśniowym Ambarasem pod opieką Pani Liliany Paw
3). Zespół Teatralny „ Skrzaty” z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu z Jasiem i Małgosią pod opieką Pani Kingi Michalik
4). Zespół Teatralny „ Krokusy” z  ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu z Kopciuszkiem pod opieką Pani Marii Michury
5).  Zespół Teatralny „ Szpila” z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu z Czerwonym Kapturkiem pod opieką Pani Kingi Michalik
6). Zespół Teatralny „ Gimnazjaliści” z ZSPiG  w Gliczarowie Górnym z programem Koronki i Kordonki pod opieką Pani Iwony Ben Shil i Pani Magdaleny Gąsienicy – Byrcyn.
 

Była to wspaniała uczta duchowa. Ta zabawa w teatr pozwoliła znaleźć się w świecie baśni tak bardzo indywidualnie ujętym i przedstawionym. Radość malowała się na twarzach widowni od najmłodszych aż do najstarszych. Niepowtarzalna atmosfera, ogrom talentów scenicznych. Wyróżniono uczniów – artystów, którzy mieli ciekawe kostiumy, potrafili stworzyć postać, którą sobie tylko wyobrażali czytając lekturę. A to nie zawsze jest łatwe.

Pani Joanna Banasik – Przewodnicząca Jury, ogłaszając wyniki podzieliła się uwagami na temat pracy aktora. Podkreśliła, że jest to wielka umiejętność dostrzegania szczegółów otaczającego świata, wszystkiego co dzieje się na scenie i odpowiedzialności za drugą osobę współtworzącą bieg akcji. Wręczyła gadżety związane z Teatrem Witkacego oraz bilety na sztukę „ Na Przełęczy” w Teatrze Witkacego dla zwycięzców MASKI 2016. Tę szczególną nagrodę uczniowie  otrzymują już po raz kolejny dzięki staraniom Pani Bogumiły Kułach.

Pani Banasik w sposób bardzo serdeczny przekazała konstruktywne uwagi dotyczące opracowania scenografii i jej zmiany w czasie trwania spektaklu.

 

Jury wyróżniło uczniów za najlepsze kreacje aktorskie:

Annę Rączkę za rolę Kozuchy Kłamczuchy,
Dawida Bafię za rolę Ojca,
Katarzynę Sichelską za rolę Baby Jagi,
Wiktorię Dudzik za rolę Macochy,
Paulinę Stachowiec za rolę Kopciuszka,
Melanię Garlewicz za rolę Złej Siostry,
Bartłomieja Wypychowskiego za rolę Baja,
Jadwigę Skupień za rolę Baby Jagi.

 

Doceniono wszystkich aktorów z Grupy „ Gimnazjaliści” z Gliczarowa Górnego z programem Koronki i Kordonki.
Zespół tworzyli uczniowie: Honorata Czernik, Katarzyna Stasik, Natalia Tylka, Wioletta Zbozień, Jacek Miśkowiec.

Gimnazjaliści z ZSPiG w Gliczarowie Górnym  pod opieką Pani Iwony Ben Shil zostali zdobywcami MASKI 2016. To największe wyróżnienie Przeglądu.

W kategorii Szkół Podstawowych MASKĘ 2016 zdobyła Grupa Teatralna „ Skrzaty”  z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu za Jasia i Małgosię. Zespół tworzyli: Jakub Bafia, Natalia Karciarz, Weronika Pańszczyk, Aleksandra Nowaczyk, Jakub Sichelski, Katarzyna Sichelska, Oliwia Kwiatkowska. Opiekun Pani Kinga Michalik.

Indywidualne nagrody ufundowali: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pan Zygmunt Janocha dla Wiktorii Dudzik za rolę Macochy w Kopciuszku i Rodzina Patrona Przeglądu: Pani Janina Bentkowska dla Baja - Bartłomieja Wypychowskiego, a Pan Rafał Grajewski obdarował tomem Baśni Andersena uczennicę z Gliczarowa Górnego Katarzynę Stasik.

„Z białodunajeckiej szkoły na sceny Teatrów Krakowa” to prezentacja sylwetki Patrona Przeglądu Bronisława Cudzicha, którą przygotowała Pani Karolina Majerczyk z uczniem kl. II gimn. Klemensem Sieczką.

Należy wymienić również uczennice: Karolinę Bukowską, Paulinę Wojtanek, Katarzynę Chowaniec, Izabelę Gut, które aktywnie włączyły się w pomoc nad sprawnym przebiegiem  Przeglądu.

Pani Wizytator Maria Głuszak podziękowała za wspaniałą organizację imprezy, ciekawy wybór tematu i wszechstronne przygotowanie. Zwróciła uwagę na perfekcjonizm konferansjerów: uczennicy Aleksandry Szczypkowskiej i ucznia Dawida Gondka, zaangażowanie nauczycieli – organizatorów oraz opiekunów poszczególnych Grup Teatralnych. Dodała, że atmosfera podczas Przeglądu sprzyja wszechstronnemu rozwijaniu zainteresowań, uzdolnień i kształtowaniu postaw.

Pani Janina Bentkowska – siostrzenica Patrona Przeglądu wyraziła wdzięczność za trud prac upamiętniający życie i działalność Wujka.

Pani Liliana Paw podziękowała Jurorom, przybyłym Gościom, uczestnikom Przeglądu i nauczycielom – opiekunom Grup Teatralnych za ogrom wykonanej pracy i radość z niezwykłych doznań płynących ze sceny.

Serdeczne  wyrazy wdzięczności za pomoc w zorganizowaniu IX Przeglądu skierowała do Księdza Stanisława Parzygnata Proboszcza Parafii Poronin i Księdza Arkadiusza Zycha – Przyjaciół naszej Szkoły.

 Zwróciła się także do nauczycieli – organizatorów dziękując im za ofiarną pracę, szczególnie inicjatorce i pomysłodawczyni tej imprezy Pani Janinie Mrozowskiej – Cudzich.

 

 

<< powrót
| odwiedzin: 24160 wydrukuj Drukuj

 
Czerwca 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930