31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy >> Wyniki XXIII Konkursu Młodyk Toniecników
Wyniki XXIII Konkursu Młodyk Toniecników
Autor: Krzysztof Jarosz   
20 listopada 2023

 

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej
XXIII Konkurs Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu
z dnia 19 listopada 2023 roku

 

Komisja w składzie:

Maria Porębska
Zofia Mieszczak
Sławomir Stoch
Stanisław Trebunia Tutka – przewodniczący

 

po obejrzeniu 179 toniecników z 28 miejscowości w popisie par solowych i tańca zbójnickiego postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii do 10 lat

Taniec solowy

12 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

Wojciech Sobczyk i Agata Kluś – „Polany” z Kościeliska

Jan Bukowski i Amelia Bukowska – „Zornica” z Zakopanego

Jakub Watycha i Anna Karpiel – „Polany” z Kościeliska

Jakub Gał i Hanna Gał – „Zawaternik” z Leśnicy- Gronia

Wojciech Wojtanek i Katarzyna Remiasz – „Mali Białcanie”

Wojciech Remiasz i Klaudia Malec – „Zyngierki Białcańskie”

Michał Kułach i Angelika Gąsienica – „Wierchy” z Gliczarowa Górnego

Szymon Pęksa i Barbara Galica – „Giewont” z Zakopanego-Olczy

Marcin Mostowiec i Michalina Haberny – „Cornodunajcanie” z Czarnego Dunajca

Dominik Trąbka i Zofia Żegleń – „Jaferniocek” z Ostrowska

Franciszek Stasik i Aleksandra Rozmus – „Orlynta” z Bukowiny Tatrzańskiej

Miłosz Majkrzak i Kaja Klos – „Małe Pieniny” z Krościenka

 

Wyróżnienie dla najmłodszych uczestników:

Maciej Babiarz i Małgorzata Haładyna – „Orlynta” z Bukowiny Tatrzańskiej

Mikołaj Kułach i Anna Stawczyk – „Wierchy” z Gliczarowa Górnego

 

W kategorii 11-13 lat

Taniec solowy

8 równorzędnych wyróżnienia otrzymują:

Maciej Kuchta i Agnieszka Babiarz  – „Mali Białcanie ”

Michał Murzański i Anna Murzańska  – „Ślebodni ” z Leśnicy-Gronia

Szymon Karpiel i Katarzyna Karpiel – „Polany” z Kościeliska

Kamil Jarząbek i Klaudia Jonek – „Zawrat” z Bustryku

Szymon Gał i Zofia Zagata  – „Małe Regle” z Poronina

Bartłomiej Łukaszka i Oliwia Jarończyk – „Cornodunajcanie” z Czarnego Dunajca

Maciej Staszel i Katarzyna Fatla – GOKR Kościelisko

Szymon Lipkowski i Patrycja Plucińska – „Cornodunajcanie” z Czarnego Dunajca

 

Indywidualne wyróżnienie:

Amelia Galica – „Regle” z Poronina

Emilia Bojko – „Mali Hamernicy” z Krakowa

 

W kategorii 14-16 lat

Taniec solowy

7 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

Marcin Galica i Aleksandra Kukuc – „Giewont” z Zakopanego-Olczy

Piotr Remiasz i Zuzanna Nowobilska – „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

Jakub Łukaszczyk i Karolina Toczek – „Giewont” z Zakopanego-Olczy

Jakub Zając i Anna Błachuta – „Dielanie” z Działu

Daniel Karwaczka i Marta Szczęch- „Śtadra” z Szaflar

Jan Mucha i Angelika Waliczek – „Ślebodni” z Leśnicy-Gronia

Piotr Czech i Anna Stoch – „Siumni” z Chochołowa

 

Indywidualne wyróżnienie:

Aleksandra Kukuc - „Giewont” z Zakopanego-Olczy

 

Taniec zbójnicki
kat. do 10 lat

I miejsce – „Polany” z Kościeliska

II miejsce – „Zyngierki Białcańskie”

III miejsce – „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia

Wyróżnienie: „Mali Hamernicy” z Krakowa

 

Taniec zbójnicki
kat. 11 - 16 lat

I miejsce – „Ślebodni” z Leśnicy-Gronia

II miejsce – „Biołodunajcanie”

III miejsce – „Śleboda” z Podczerwonego-Koniówki

 

Jury podkreśla wyrównany poziom konkursu, docenia pracę instruktorów włożoną w przekazywanie kultury i tradycji góralskiej. Komisja składa szczególne podziękowania muzykantom, prowadzącej konferansjerkę Renacie Matydze oraz organizatorom i sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały Dunajec, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Białym Dunajcu, Starostwu Tatrzańskiemu oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego.

 

<< powrót

 

 

 




| odwiedzin: 2237 wydrukuj Drukuj | powiadom znajomegoEmail

 
Czerwca 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nasi Partnerzy