Posiady z okazji 55-lecia działalności artystycznej Marii Porębskiej

Pięćdziesiąta piąta rocznica rozpoczęcia działalności artystycznej to wspaniała okazja do benefisu Marii Porębskiej, na który serdecznie zapraszamy! Spotkamy się w Auli Gminnej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu, by wspólnie z jubilatką, wieloletnią dyrektor białodunajeckiego ośrodka kultury, założycielką i kierowniczką zespołów regionalnych, powspominać, pograć i pośpiewać jak na prawdziwych dawnych posiadach. Do zobaczenia w niedzielę 22 października o godzinie 16.00!

Konkurs Plastyczny „Kurierzy Tatrzańscy – Bohaterowie wojennych szlaków”

Dzieci i młodzież gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kurierzy Tatrzańscy – Bohaterowie wojennych szlaków”. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i szkół średnich. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej (w dowolnej technice np. rysunek, malarstwo, kolaż, grafika komputerowa), której tematem są Kurierzy Tatrzańscy.

Szczegóły w regulaminie i na stronie internetowej organizatora: https://muzeumpalace.pl/kurierzy-tatrzanscy-bohaterowie.../

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu w roku szkolnym 2023/2024

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą stałych zajęć dla dzieci i młodzieży prowadzonych w naszym ośrodku. W roku szkolnym 2023/24 proponujemy udział w bezpłatnych zajęciach z malarstwa na szkle, grafiki, rysunku, rzeźby w drewnie, ceramiki, garncarstwa i mozaiki zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zajęcia prowadzić będą: Monika Stachowiec, Bożena Świderska-Środa i Regina Mrowca-Kenar.

Informujemy, że wyjazdowe zajęcia plastyczne będą odbywały się także w Szkołach Podstawowych w Gliczarowie Dolnym i Sierockiem.

Gorąco zachęcamy do licznego udziału w zajęciach! Szczegóły na plakatach lub pod numerem telefonu 18 20 01 690 (wew. 21).

Nabór do szkółki gry na skrzypcach

Od października ruszamy w naszym ośrodku z zajęciami w szkółce gry na skrzypcach (muzyka góralska) prowadzonymi przez Andrzeja Polaka. Pierwsze spotkanie organizacyjne, podczas którego przyjmowane będą zapisy osób zainteresowanych rozpoczęciem nauki odbędzie się w piątek, 13 października o godz. 15:30. Na zajęcia zapraszamy dzieci od II klasy szkoły podstawowej.

Odszedł od nas Stanisław Łukaszczyk Cibiorz

Odszedł Stanisław Łukaszczyk Cibiorz, ceniony białodunajecki twórca ludowy. Słynął z wyrobu znakomitych, pięknie zdobionych skórzanych opasków, torebek, a nade wszystko kierpców. Biegłość w fachu, który przejął jeszcze po swoim ojcu, doceniła między innymi kapituła Marki Tatrzańskiej, która przyznała mu tę nagrodę w roku 2017. Wielokrotnie prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych, był członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Po raz ostatni pożegnamy go we czwartek 28 września na cmentarzu w Poroninie. Na długo pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci, a jego kierpce i inne wspaniałe skórzane wyroby będą wielu z nas służyły jeszcze długie lata po Jego odejściu, bo dla Podhalan to, że miało się coś "od Cibiorza" było jednoznaczne z posiadaniem czegoś trwałego, niezawodnego i pięknego jednocześnie.

Stanisławie, spoczywaj w pokoju!

Maja 2024